Naujienų prenumerataSeptyni sėkmingos tėvystės principai

Septyni sėkmingos tėvystės principai

Didžiausi pokyčiai prasideda nuo mažiausio žingsnio! 

Gyvenimas suteikia žmogui galimybę atlikti įvairius socialinius vaidmenis. Tam kad būtume vienos ar kitos srities specialistais mokomės, vėliau bandome įgytas žinias taikyti, vėl mokėmės, dalinamės gerąją patirtimi.
Kitas mūsų vaidmuo – būti tėvais. O kaip sekasi būti tėvu, mama, kai kinta aplinka, poreikiai, vertybės, tradicijos? Kas pataria, pamoko, padrąsina, parodo, kaip elgtis su savo vaikais, kaip juos auklėti, kad ateityje jie būtų sėkmingais suaugusiais?
Blogų jausmų ir nemalonių minčių slegiami, tėvai ima ieškoti informacijos ir patarimų apie tai, kaip pagerinti šeimos tarpusavio santykius, bendravimo su vaiku įgūdžius. Kai kurie pagalbą atranda, kalbėdamiesi su panašaus amžiaus vaikus auginančiais draugais ar kolegomis, skaitydami knygas ar žiūrėdami TV laidas. Tačiau ar visada randa atsakymus, kurie juos nuramintų, padėtų rasti sprendimus?
Tad kas gali padėti? Ką iš tikrųjų svarbu tėvams žinoti? Kokie yra esminiai, pagrindiniai principai ir dėsniai, kurių verta paisyti, siekiant užauginti tikrai sėkmingus vaikus?

Norime Jus  trumpai supažindinti su sėkmingos tėvystės principais, kurie padeda geriau pažinti save ir vaikus, kurti ir puoselėti šeimos narių tolerantiškus tarpusavio santykius:

1.  Į vaiko auklėjimą  žiūrėkite pozityviai.  Vienas iš pozityvų mąstymą skatinančių pratimų yra minusą paversti pliusu.  Nesėkmė ar nemaloni situacija, įvykis gali virsti pamoka, galimybe, žinojimu, supratimu. Savo vaiko atžvilgiu VISADA būkite tik pozityviai nusiteikę!

2. Supraskite vaiko poreikius ir jo raidą. Svarbu žinoti, kad kiekviename vaiko amžiaus laikotarpyje jo poreikiai yra skirtingi. Kūdikiui svarbus artumas, mažam vaikui – galimybė mokytis viską atlikti pačiam, vyresniam vaikui – daug sužinoti, išmokti, bendrauti, paaugliui – bendrauti su draugais, bendraminčiais ir t.t. Nuolat stebėkite vaiką, atpažinkite jo poreikius ir kartu nuspręskite kaip juos patenkinti.

3. Orientuokitės į ilgalaikius vaiko auklėjimo tikslus. Paklauskite savęs, kokiu norite matyti savo vaiką po 5 ar 10 metų? Ką turėtumėte daryti ir kaip? Kas galėtų padėti? Nuo ko pradėti?  Atsakykite į šiuos klausimus ir Jūs turėsite išsikėlę ilgalaikį vaiko auklėjimo tikslą ir planą, kaip to pasiekti.

4. Kurkite teigiamą aplinką. Kas yra teigiama aplinka? Tai aplinka, kurioje saugu gyventi, saugu žaisti, įdomu tyrinėti, kuri skatina eksperimentuoti ir mokytis, kurioje visada yra adekvati priežiūra. Teigiamoje aplinkoje tėvai turi būti prieinami, palaikantys, matantys, girdintys ir suprantantys. Būkite tokiais rūpestingais ir mylinčiais tėvais, su kuriais vaikams saugu ir smagu!

5. Sukurkite pozityvią discipliną. Kuriant pozityvią discipliną, labai svarbu nubrėžti aiškias ribas, kelti pastovius reikalavimus vaikui. Jūsų reakcijos į vaiko elgesį taip pat turi būti nuoseklios ir tam skirtu laiku, o paaiškinimai trumpi ir suprantami pagal amžių.

6. Ugdykite vaiko jausmus. Jausmų ugdymas – tai savo ir vaiko jausmų supratimas, įvardijimas, išreiškimas. Ugdykite savo vaiko EMOCINĮ intelektą!

7. Konstruktyviai spręskite konfliktus. Konfliktai kyla dėl skirtingų tikslų, pažiūrų, vertybių, normų, įsitikinimų,  laiko, vietos ar pinigų deficito. Juos visus galima išspręsti, svarbu, kad būtų abipusis noras. Todėl reikia ieškoti konstruktyvių būdų. Visada egzistuoja sprendimas, kai laimi abi pusės!

Štai ir susipažinote su pagrindiniais sėkmingos tėvystės principais. Be abejo, vien šių principų žinojimas, nesutvirtins Jūsų ir vaiko santykių, neįvyks stebuklas. BŪTINA šiuos principus taikyti kasdien. Tik veiksmaipadeda susiformuoti įgūdžiams.

Taigi, kitas Jūsų žingsnis – veiksmai. Tačiau ar tikrai lengva pačiam, be pagalbos ir patarimų, be palaikymo? Sėkmingos Tėvystės įgūdžių programa  gali Jums padėti atskleisti tikrąjį sėkmingos tėvystės džiaugsmą. 

...atgal